beagle kennel VARIOS COLORES (1059/11)

(rozklikněte report pro více info)

Přihlášení psi:

Antony Violet Iser (Toníček)

Color Concord Rapa-Nui (Lopuch)

Hannah Ithaka Bohemia (Denny)

Major Maverick Sunny Side (Maverick)

Oxxy z Brány Krušnohoří (Roxy)

Qwina z Loňského léta (Qwina)

 

První klubové zkoušky ZOP se konaly v pěkném areálu ZKO Lomnice nad Popelkou, kde jsme ocenili především velké prostranství a dobře vybavené zázemí. Zkouškový den hned od rána prohřívalo sluníčko a tak trochu děsilo nás majitele bíglů, protože jsme si všichni byli vědomi, že na naše strakáčky extrémní teplo nepůsobí příliš dobře. Po nezbytných formalitách a kontrolách jsme si mezi sebou určili dvojice, ve kterých jsme později ke zkoušce ZOP nastoupili.

Já jsem s Qwinou nastoupila ve druhé dvojici s Toníčkem a jeho pánem Radimem. Qwina šla jako první na odložení, a já si všimla, že přes vzrůstající teplotu vzduchu se ve vyšší trávě stále ještě drží rosa, což není nic divného, jen já dobře věděla, že moje bíglí slečna potřebuje pro odložení komfort. Moje obavy naštěstí byly zbytečné a Qwina po celou dobu Toníčkova cvičení vzorně ležela – jen tu a tam ukousla a snědla kousek trávy J. Při cvicích ovladatelnosti na vodítku a bez vodítka jsme bojovaly hlavně s horkem a tedy tempem při chůzi. Při každé disciplíně jsme však neztratily víc jak jeden bodík a dokonce se nám povedlo „sedni-lehni-vstaň“ na plných 10 bodů! Po individuálních cvicích jsme si chvilku odpočinuly ve stínu a sledovaly ostatní a držely jim palce i tlapky.

Ve skupině s námi cvičil opět Toníček a také Denny s Petrou. Myslím, že jsme jako skupinka cvičili dobře, snažili jsme se dodržovat rozestupy a nezatáčet vlevo, když pan rozhodčí velel vpravo J.  Při dvouminutovém skupinovém odložení byl moc pěkný pohled na tři bíglí hlavičky v řadě, které se soustředily na svoje pány. Po ukončení této části už jsem tušila, že by Qwina mohla zkoušku složit, protože zbývalo už jen obstát při speciálních cvicích, které jsme měly docela dobře natrénované.

Příprava se vyplatila a třetí část zkoušky Qwina také zvládla, stejně jako všichni ostatní bíglíci. Všichni jsme si trochu oddechli a už nezbývalo než čekat na vypsání bodovacích karet a závěrečné vyhlášení. Najednou však přišel pan rozhodčí a ještě nechal nastoupit Toníčka, Denču a Qwinu a dal nám několik povelů. Mladík Toníček už měl pro dnešek povelů dost a Denču zmáhalo horké počasí asi trochu víc než Qwinu, která ještě posbírala zbytek sil a na moje povely reagovala nejlépe. Nejdřív jsme nevěděli co se děje, ale při vyhlašování výsledků jsme zjistili, že jsme všichni tři získali stejný počet bodů (96!) a tak pan rozhodčí vymyslel metodu, kterou určil konečné pořadí. Musela jsem hodně pochválit Qwinu za její duchapřítomnost a poděkovat jí, že nám uhájila první místo! Měla jsem obrovskou radost, protože naším cílem bylo zkoušku ZOP složit a první místo pro nás bylo nad očekávání! 

 

Moc gratuluju Denče a Toníčkovi za skvělý výsledek - vždyť o pořadí rozhodlo jen pár povelů navíc! Další gratulace si zalouží i Roxynka, která výborně obstála i přesto, že právě hárala a samozřejmě i Lopuch, který si vysloužil neoficiální prvenství za odložení ve skupině! Mladíčkovi Maverickovi se zkouška tentokrát nepodařila, ale já věřím, že s paničkou v budoucnu uspějí, protože jsou moc šikovní!

 

Na závěr bych chtěla poděkovat panu rozhodčímu, který byl na nás všechny milý a při posuzování korektní a spravedlivý! Další velký dík patří Janě Vodvárkové za zorganizování a skvělé vedení celých zkoušek a také za čas obětovaný při přípravě našich bíglů!

 

Celkové výsledky:

 

Pořadí

Jméno bígla

Majitel

Body

Známka

1.

Qwina z Loňského léta

Jana Mašková

96

Výborně

2.

Hannah Ithaka Bohemia

Petra Hamtilová

96

Výborně

3.

Antony Violet Iser

Radim Daňhel

96

Výborně

4.

Oxxy z Brány Krušnohoří

Petra Hucková

95

Výborně

5.

Color Concord Rapa-Nui

Jana Vodvárková

80

Velmi dobře

 

Major Maverick Sunny Side

Martina Nýčová

59

Neuspěl

07.09.2010 21:37:18
Jana Mašková
"Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni." (John Steinbeck)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one