beagle kennel VARIOS COLORES (1059/11)

(rozklikněte report pro více info)

 

BZH se konaly v sobotu 11.7. Časné vstávání už máme s Qwinou natrénované z výstav, takže to nám už ani nevadí. Těžší je pro mě vždy najít „místo srazu“. Tentokrát však byla cesta perfektně značená, takže jsme loveckou chatu v Hudlicích snadno našly.

 

Po příjezdu si vůdci většinou dali něco dobrého k snídani a pejsci se vyvenčili. Odevzdali jsme rodokmeny a proběhla kontrola PetPasů. Pak už se mohly zkoušky zahájit a psi s vůdci mohli nastoupit. Celkem nastoupilo dvanáct psů. Za honiče - jedna bíglice :o), jeden bernský honič, fenka slovenského kopova a tři alpští brakýři. Za ostatní plemena nastoupila  hladkosrstá foxteriérka, dva jezevčíci, dva němečtí křepeláci a ještě jeden pejsek (rasu si už nepamatuji).

S Qwinou jsme si vylosovaly číslo 11, které nás předurčovalo k dlouhému čekání na každou disciplínu. Byly jsme ve druhé skupině, která šla první na odložení a vodění na řemeni.

Vodění na řemeni:

Rozhodčí vyznačil v lese kruh, který jsme všichni měli více méně dodržet. Nechtěla jsem riskovat, že mi Qwina hned ráno zmizí v lese a tak jsem zvolila vedení na řemeni. Z počátku šla Qwina spořádaně u nohy, ale vůně ranního lesa jí nakonec přesvědčila k zatáhnutí za vodítko, takže z této disciplíny jsme si odnesly známku 3 (v tuto chvíli jsem za ní byla ještě ráda).

Odložení:

Tuto disciplínu jsme cvičily poměrně důsledně, ale dlouhé čekání, než přijdeme na řadu, Qwinu mírně otrávilo. S nedůvěřivým výrazem a rázným „zůstaň“ jsem jí uvázala ke stromu a odešla s rozhodčím za stromky. Druhý rozhodčí z dálky Qwinu pozoroval. Odložení trvalo opravdu celých 5 min.- výstřel a  5 min.. Když jsem si pro ní po deseti minutách šla, stála klidně a něco žvýkala. Nevěděla jsem, zda obstála, ale přesto jsem jí hodně pochválila a dostala piškotek. Když si odložení odbyli všichni psi, přišel rozhodčí, který je pozoroval a rozdal známky. Qwiny ode mě dostala další piškotek, protože získala známku 4!

Moc děkuji pánovi fenky slovenského kopova, který mi střílel!

 

Následovalo malé občerstvení, kterého jsem nevyužila (měla jsem vlastní zásobu) a Qwiny ho prospala v autě. Pak si skupiny vyměnily rozhodčí a disciplíny.

 

Dosled černé zvěře na nepobarvené stopě:

Stopy se znovu losovaly a já měla to štěstí, že Qwiny šla jako druhá. Nasadila jsem jí barvářský obojek a připnula stopovačku. Ani jsem jí nemusela příliš pobízet a ona vyrazila po stopě. Šly jsme rychlým tempem a prasátko našly bez problémů! Qwina si ho pěkně prohlížela a já převzala zálomek za dohledání. Pak pomocníci přenesli prasátko o několik desítek metrů proti větru tak, aby ho Qwina měla po větru. Na to jsem při výcviku zapoměla!

Vyhledání a chování u střelené zvěře:

Vlastně jsem nevěděla, co mám Qwině říct, když jsme vyhledání zvěře netrénovaly. Nic naplat - pustila jsem jí z vodítka a zavelila znovu: „stopa – hledej“! V tu chvíli, Qwina šťastná, že je volná, se rozběhla směrem k blízkému mlází. Polilo mě horko, ale naštěstí jsem nepropadla panice. Dvakrát jsem zapískala, Qwina se hned obrátila a přiběhla zpět. Vyslala jsem jí znovu ve směru prasátka a tentokrát už ho našla. Pěkně si ho prohlížela, olízala ho a vyčkala, než si pro ní přijdu. Vysloužily jsme si známku 4 za tuto disciplínu i za poslušnost! Díky Qwiny, zachránila jsi nás! Vrátili jsme se i s rozhodčími zpět k ostatním a byly jsme pochváleny za jedno z nejlepších vypracování stopy!

 

Když měli všichni psi odzkoušeno, vrátili jsme se do chaty. Občerstvili jsme se a rozhodčí vypisovali tabulky. Když měli hotovo, seřadili jsme se naposled před chatou  na vyhlášení výsledků. Nejprve se vyhlašovali honiči. Qwina skončila na krásném druhém místě s 215 body ve II. ceně za šikovnou slovenskou kopovkou. Právě v tuto chvíli mě ona „trojka“ z vodění trochu zamrzela, protože jsme mohly mít zkoušku v I. ceně. Za druhé místo jsme dostaly malou cenu, krerá nás moc potěšila! Z druhé skupiny vyhrál drsnosrstý jezevčík, který se stal i absolutním vítězem zkoušek.

__________________________________

 

Velký dík opět patří spravedlivým rozhodčím a pořadatelům zkoušek!

Děkuji také všem, kteří mi pomáhali s Qwininou přípravou!

Nakonec děkuji i jí samotné, že zachránila jednu disciplínu, kterou jsme spolu vůbec nezkoušely! Qwiny jsi moje šikulka - a neboj, slibuju, že BZH si opravíme!

 

15.07.2009 12:35:54
Jana Mašková
"Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni." (John Steinbeck)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one