beagle kennel VARIOS COLORES (1059/11)

Proč štěně s PP?

Ptáte se, proč je lepší pořídit si štěně s průkazem původu? Zde najdete dostatek argumentů!

(převzato z: http://www.perla-vltavy.cz/; s laskavým svolením paní Michalcové - děkuji!)

I když nyní nechcete chodit na výstavy, tak určitě chcete, aby Vám ze štěňátka vyrostl opravdu zdravý, pěkný bíglík s milou a veselou povahou. Může se také stát, že koupíte štěňátko bez PP vypadající jako bíglík a vyroste Vám z něj "něco" úplně jiného a nedej bože ještě s agresivní povahou.
Že jsou štěňata bez PP levnější? Zamysleli jste se někdy proč je tomu tak? Zde je pár bodů, které byste měli vědět. Sami zvažte čemu dáte přednost a jaká rizika jste ochotni připustit.

PP Vám zajišťuje, že z Vašeho štěňátka vyroste opravdu bíglík - jak to?
Protože oba rodiče mají PP, mají hodnocení z výstav a většinou také složené lovecké zkoušky. Pokud by se objevila hrubá exteriérová nebo povahová vada, tak jedinec není puštěn do chovu a tím se zamezí rozšíření na další generace.
Spojení rodičů není svévolné, musí být schváleno poradcem chovu. Je to především proto, aby se vyloučilo spojení nevhodných jedinců, které může ponechat různé vady či nemoci na potomcích.

PP dostanou všechna štěňátka z vrhu a dokonce i ta, která mají nějakou vadu
Nevěřte "chovateli", který Vám bude nabízet štěně jako přespočetné a proto bez PP.
Někdy se u štěněte objeví vada jako špatný skus, neúplný chrup apod. Tato štěňátka jsou naprosto zdravá, pouze nejsou vhodná pro chov. I přesto mají nárok na PP. Cena by měla být nižší.

Samozřejmostí je očkování a odčervení štěňat
Pokud mají být štěňátka i v budoucnu zdravá a mají prospívat, tak je velice důležité se o ně co nejlépe postarat odmalička. Většinou se předává štěně 2x - 3x odčervené a naočkované

Strava
Je prokázané, že štěňátka odchovaná na kvalitní stravě lépe prospívají a méně trpí zdravotními problémy. Jedná se především o různé potravní alergie, špatný vývoj kloubů a kostí, sníženou imunitu, průjmy apod. Dobrý chovatel upřednostňujeme granule nebarvené, bez dochucovadel, chemických konzervantů a vysoce stravitelné. Jsou dražší, ale určitě se to vrátí na zdraví našich pejsků.

Tetování
Každé štěňátko s PP je otetované nebo očipované. Toto označení pomůže při identifikaci v případě, že se Vám pejsek někam zaběhne.

Závěr
Zajistí Vám toto "chovatel", který prodává štěňata bez PP?!

Pojede krýt několik desítek kilometrů nebo nakryje se psem, který je nejblíž bez ohledu na následky?! Když nedostanete PP ani očkovací průkaz, jak se přesvědčíte, že má štěňátko vhodné rodiče a byla mu poskytnutá základní preventivní lékařská péče? Kde vezmete jistotu, že z něj vyroste zdravý, veselý a správný bígl?

Štěňátko s PP je dražší, protože musíte zaplatit krytí psa, očkování, odčervení, tetování, PP (i když to je malá částka z celku) a poplatek za členství v Beagle clubu. Nevyplatí se trochu přidat a mít jistotu? Navíc pořízením pejska rodinný rozpočet stoupne i do budoucna. Počítáte s tím?

Je tu ještě jedna věc, která se stává. Z Vašeho štěňátka vyroste krásný pes. I když nyní neuvažujete, že byste chodili na výstavy, tak se může stát, že Váš pejsek bude opravdu pěkný a bude Vám doporučeno jít s ním na výstavu. Jaké je pak zklamání, když zjistíte, že bez PP nesmíte vystavovat. Dodatečně PP nelze vystavit.

 

12.06.2009 08:31:53
Jana Mašková
"Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni." (John Steinbeck)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one